mm

°Fotím°Tvořím°Kreslím°Mimorealita°Kartotéka°

°Na křídlech múzy°

° Princové sežrali všechny bílý koně,dobrý víly chcíply a ona si konečně uvědomila, jak moc ty starý korálkový časy vrátit chtěla by...°


°°...aneb má zapadlá realita...°°

Není pro nás orgasmus tváří blaženou u MacDonalda zrát flaksu zkaženou

25. února 2010 v 22:59 | Dullsinea
Až nevěřícně si uvědomuji,jak mi tyhle týdenní prázdniny,jež se už neúprosně blíží ke konci,pročistily hlavu.Vytříbila jsem si myšlenky, i když jsem jich polovinu zapomněla. Ovšem to jde odůvodnit tím, že jsem zrovna v ten okamžik neměla možnost je někam zaznamenat. Objevil se na mém blogu komentář obsahující myšlenku, že nápady,které za okamžik zapomenete nemohly být až tak dobrými, když na ně vaše mysl zanevřela. Já jsem jiného názoru. Pozoruji na sobě čím dál častěji, že čím jsem starší, tím hůře si věci pamatuji,ale to je normální. Ne nadarmo se rodičům malých děcech říká, že je mají jako malinké naučit co nejvíce, protože to,co je naučí v útlém věku zapomenou jen zřídka.
Taky jsem učinila nový objev, který je už několikrát vyzkoušený,ovšem až teď doopravdy patentovaný jako čistý holý fakt. Když se vyskytuji v pohodovém uvolněném prostředí, kde můžete nahlas říct,co si myslíte a víte, že se o to chcete podělit se svými přáteli, bez váhání to řeknete. Častokrát se rozpoutá vásňivá a víc než-li zajímavá debata. Dostanete se k věcem, které vás uzemní či naopak fascinují a vypruží k přemýšlení, tvorbě a různým další věcem. Před okamžikem jsem přišla domů z motorestu ve vedlejší vesnici. Seděly jsme tam s přáteli a bylo to fajn. Bavili jsme se přesně tak, jak jsem před chviličkou popsala. A to mě fascinovalo a vypružilu k napsání tohoto článku, najednou se mi v hlavě vynořila taková silná myšlenková řeka, že nevím, co napsat dřív. V hlavě mi to šrotovalo i cestou domů, když mě vezla mamča. Vyprávěla mi,co bylo v dnešním díle Ordinace a i když jsem ji chtěla sebevíc poslouchat, stále jsem se hlouběji a hlouběji nořila do svých myšlenek a nápadů.
Vždy když jsem v přírodě načerpám z ní tolik síly,energie a nápadů, že se až divím, čeho jsem schopma a kde že se to ve mě vlastně bere. Příroda je všemocná,ale vodnicový kouř a alkohol mají sílu čarovnou. Zrovna včera po našem vodnicovém dýchanku cestou domů mě napadla hromada (pro mě) úžasných myšlenek, které by mě v běžném šedém dni nenapadly ani omylem.Snad na tom mělo podíl trochu i počínající jaro, které o sobě dává krásně znát a to všude kolem. Či snad dnes, při našem posezení v "hospůdce"- dala jsem si jedno pivčo a hned mi to vzpružilo mylšenkový pochod. přestože jsem unavená řekla jsem si, že nemůžu dovolit aby myšlenky do rána dalšího dne zanikly. Taky si chci hrozně číst, i když mi padají víčka a vyhledávat nové informace o zajímavých tématech.Musím to zvládnout dnes, do rána je přece času dost. Uvařím si kafe, dám si do očí kapičky visine proti únavě a alespoň část z mého zapálení učiním. Alkohol a drogy jsou múzou, která si sedla na mnohé umělce. Když si to tak vezmete, ta nejlepší hudba a básně vznikly, když byl autor pod vlivem byť sebemenší kapičky alkoholového nápoje,deprese či dávky drog. Jeden zpěvák pod vlivem drog se zavíral do skříně s malým cínovým vojáčkem a za této situace složil jeho nejúspěšnější a nejslavnější songy. Je to fascinující, jak na lidskou bytost může zapůsobit takovým způsobem nějaká látka.
Taky jsem chtěla mluvit o tom, jak chce být v dnešní době každý svůj. Když se narodíme je nám dáno do vínku každému něco jinačího, něco kreativního,něco z intelektu,energie,šance dosáhnout víc,cílevědomost atd. atd. atd. Jsme za náš život ovlivňováni mnohým: tvorbou druhých lidí,lidmi samými: kamarády;láskami,různými životními situacemi,penězmi,prací, zvířátkami a takhle bych mohla pokračovat a dorána. Vlivem společnosti se každý stane jiný. Jsou tři možnosti : buď se chce jiným stát ( a to pak lepším či horším-což nejlépe posoudí okolí i když po čase na to přijde člověk sám) nebo chce být sám sebou a tím také zůstane a nebo třetí možnost : ani si to člověk neuvědomí a prostě jiným je, už se jiným stal. Problém dnešní doby je ten, že každý chce mít poslední slovo, každý chce být úspěšný a bohatý, každý chce vyniknout, každý na sebe chce upozornit.. A jak se pak má člověl stát vyjímečným, když se jím chce stát každý? Jde to,ale těžko. Každý chce být vyjímečný a ani si pak třeba neuvědomuje že ta vyjímečnost se dělí na skupiny, jak tomu říkám já škatulky. Té vyjímečnosti není zas tak mnoho, není tak říkajíc bezedná. Proto jsme každý vyjímečný a v podstatě skoro nikdo,né-li nikdo. Většina lidí jde za ideálem jako stádo, jak zní jedna lidová moudrost : " jdeme jedním sborem za tím prvním volem." A je tomu doopravdy tak. A když někdo z té řady " ideálů" vystoupí, proč je trestát, proč to odnese? Že je jiný? Že chce být svůj? Mám pocit, že doopravdy ty komunistické móresy nehynou a byly zde už od pradávna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasmin Yasmin | Web | 26. února 2010 v 14:20 | Reagovat

Ahh, fascinující úvaha na myšlenky. Jo ! Je to krásný, dostat se do toho stavu, kdy všechno říkáš úplně spontánně, aniž by sis jednotlivý slova rozmejšlel dopředu.. Přesně, jak popisuješ ty.
A mimochodem, díky za ty komentáře :)

2 Lady_Forgetful Lady_Forgetful | Web | 26. února 2010 v 15:33 | Reagovat

Jak vidím, měli jste tento týden prázdniny, my je máme až teď po neděli, jsem úplně natěšená :-D
A jinak je fakt, že alkohol a drogy někteří strašně odsuzují, ale ty máš obrovskou pravdu, alkohol dodává odvahu a když jsme v "opojení" napadají nás různé věci, skvělé nebo bláznivé to je jedno. Tohle by si měli ti zapřísáhlí odpůrci taky uvědomit, že pokud se alkohol a drogy nestanou závislostí, zas tak špatný způsob uvolnění a inspirace to není :))
A at už se tomu bráníne či ne, když vybočíme z řady, jsme ti "divní", jenže to už je obrovská vada naší společnosti a jen horko těžko s ní něco uděláme :(

3 Zoe Zoe | Web | 26. února 2010 v 15:43 | Reagovat

bohužel hokejisti jeli domu, ale i tak, úspěch je že se tam dostali:) ted můžeme fandit slovákům;)

4 Zoe Zoe | Web | 26. února 2010 v 16:02 | Reagovat

Pravda, v dnešní době chce být každý výjmečný a každý si myslí že je výjmečný, ale vlastně pro to dost často nic nedělá. Většinou všichni chtějí být vidět, hlavně televize apod. a když pak já vidím svoje vzory, sportovní, tak vidím skromné většinou kluky, kteří si na nic nehrají a přitom JSOU VÝJMEČNÍ. Ale to je zas něco jiného..

5 Xoxo Xoxo | Web | 26. února 2010 v 16:46 | Reagovat

Je pravda, že mnoho umělců skládalo pod nějakým vlivem. Já většinou kreslím, když se vrátím po nějaké akci domů, ještě v alkoholovém opojení. Ty kresby vypadaj podle mého střízlivého hodnocení docela dobře, Alkohol bourá zábrany..nejen fyzický ale i mysle. A pokud si člověk říká, že chce být výjimečný, spadne do začarovanýho kruhu, kdy se vlastně ještě víc přizpůsobí stádu. Life is a bitch.

6 cerviq cerviq | Web | 26. února 2010 v 18:14 | Reagovat

..A je to přeci krásný pocit být v tom kouzelném opojení a snažit se pochytit všechny ty myšlenky, že? :)
..Možná právě proto, že téměř nikdo není schopen být skutečně výjimečný, je to pro nás jako pro dav tak těžké pochopit výjimečnost, pokud se s ní setkáme. Vždyť kolik z nás má rádo neočekávané a především lepší, úspěšnější lidi? ..tipuji, že mnoho ne...

7 Eleanor Eleanor | Web | 26. února 2010 v 20:45 | Reagovat

Já taky miluju ten neuvěřitelný tok myšlenek v mé hlavě pod vlivem - čehokoliv. Nebo takové ty "impulzy", které je třeba hned využít, protože za chvíli už z toho zbyde jen mlžná představa...

8 Péťa Péťa | Web | 27. února 2010 v 16:25 | Reagovat

Jednou jsem přemejšlela jakej je člověk doopravdy, jaká je jeho skutečná povaha, třeba když se zrovna narodil, to ještě nebyl nikym ovlivněný, no akorát tenhle příklad neni zase nejlepší, přece jenom srovnávat dospělýho člověka a mimino... :) Hodně povahovejch vlastností máme získanejch...

9 Péťa Péťa | Web | 27. února 2010 v 16:29 | Reagovat

...a když nejsou třeba 100 procentně získaný, podle mě jsou získaný aspoň z malý části, zkrátka ovlivněný okolím ;)

10 Lucka Lucka | Web | 3. března 2010 v 16:39 | Reagovat

Jiný...myslím, že každý na sebe chce upozornit, ale ne vždy to znamená, že chce být úspěšný - chce lidem například ukázat, že žít lze i trochu jinak, méně konvenčně a více přirozeně.
JInak to, co vyvolává alkohol a codnice - ano, máš naprostou pravdu, člověk je pak spontánnější. Mně se vždycky dokonce stává, že se mi neuvěřitelně otevřou obzory a mám pocit, že mám na to dokázat nemožné, spasit lidstvo a zachránit zeměkouli.
Ale děkuji za tento článek. Neuvěřitelně mě nadopoval :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.