mm

°Fotím°Tvořím°Kreslím°Mimorealita°Kartotéka°

°Na křídlech múzy°

° Princové sežrali všechny bílý koně,dobrý víly chcíply a ona si konečně uvědomila, jak moc ty starý korálkový časy vrátit chtěla by...°


°°...aneb má zapadlá realita...°°

MÍR skoro na dosah

3. listopadu 2009 v 17:44 | Dullsinea |  Mimorealita
Mí drazí, dnesk musím konstatovat nemilou skutečnost. Dnešním dnem se koná Mír-párty na pražském Václavském náměstí, možná o tom někteří z vás vědí. Moje myšlenky směřující posledních čtrnác dnů jen na tuhle událost se sice nerozplynuly,ale naděje, že se tam dostanu už ano. Jelikož začátek akce byl v 17: 00 už čtvrt hodiny od psaní těchto řádků začala. K počítači jsem usedla přesně v pět, hned po té, co jsem dopsala úkol na matematiku. Nejméně týden jsem scháněla lidi, kteří by tam semnou chtěli jet. Jelikož je to v den, který je uprostřed týdne a druhý den se koná škola, většina dušiček odmítla. Když jsem po týdenním hledání konečně objevila zpřízněné duše byla jsem víc než nadšená. Nedá se popsat, jak jsem byla štastná, že mi to vyjde a já tam pojedu. Včerejší den mi zkřížila skutečnost,která byla hrozně nemilá. A to, že drazí páni rodiče nepustili své ratolesti a jelikož jsem do dnešního dne již nikoho nesplašila, zhasla ve mě i ta poslední naděje, že někam pojedu. Já mám v tomhle hodně tolerantní mamku, což je někdy hrozně příjemné a někdy docela na obtíž. Nechci to na ní shazovat, ale kdyby mi to zakázala, tak bych se s tím postupem času smiřovala, bohužel jsem to měla opět dovolené s podmínkou toho, že nesmím jet sama. Samozřejmě, že má strach, proto si to pojistila nějakým mým doprovodem, který jsem si nebyla schopna sehnat, takže jsem naštvaná především sama na sebe. Znáte ty chvíle, kdy by jste si nejraději nafackovali? Ano? Tak ta mě právě teď dost lákavě obletuje jako nějaká otravná ubzučená moucha. No řekněte mi, jak se mám jako učit, když musím nyní myslet jen na to, že jsem si to díky mé blbosti nechala utýct. Tyhle akce pro mě znamenají hrozně moc a mermomocí se vždycky chci na nějakou dostat, ale to je zákon schválnosti. Vždycky, když já něco hrozně chci, tak mi to uteče před nosem.
K sakru, k sakru, k sakru !!! Jsem z toho docela smutná a taky docela naštvaná, ale to už jsem říkala. Nešel tam někdo z vás náhodou? Tohle mě hrozně naštvalo, vlastně ještě víc než to, že jsem si v neděli 1.11. nechala utýct světový pochod za mír, který slavnostně dorazil do Prahy. Sice jsem členem organizace nenásilí, ale k čemu mi to je, když mi vždycky všechny akce utečou. Mám na to jen tak civět? No né! To už se mi stalo několikrát a vůbec mě to nebaví. Naposled jsem kvuli tomuhle tématu byla hrozně pohoršená, když se jelo do Bruselu na demonstraci. Pro členy nenásilí mohla bát doprava zdarma. No jenže tolerantnost maminy má své meze a ty bych překročila jen tím, kdybych odjela. Takže jsem taky dřepěla na zadku doma. Ona by mě snad i pustila, ale opět s někým. No a koho jako pustí rodiče do Bruselu na nějkou demonstraci, že? No, nikoho. Takže dost pesimistický den, teda alespoň v tomhle dohledu. Taky se mi dnes podařila fajn věc, která už dlouho ne. Vyndám si z batohu láhev minerálky (samozřejmě že sladké), protože jsem měla žízeň, no a asi sem cestou do školy moc vrtěla zadkem, tak se to zkarbovalo a zlila sem si celou lavici, klín, rukáv od světru a tašku mé spolusedící. Ta se tomu smála, což sem byla ráda. Nooo a než jsem to všechno utřela, tak zazvonilo a naše chemikářka naklusala se zvoněním do třídy. Já tam pod lavicí na čtyřech, ke všemu sedím v první lavici před katedrou, což bylo docela vtipný, mě málem zapsala do třídnice. xD
No a to není jediná "tragédie" , které mě dnes přepadla. Taky asi budu mít modřinky a pokud ne, tak určitě újmu na zdraví, protože mě to bolí. Když jsem šla o velké přestávce do uniku pro svačinu, tak mi můj spolužák Tomí skřípnul prst ve skřínce. Ovšem to se dalo přežít. Ale když jsme šli na poleďnák, tak spolužák, který má skřínku z druhé strany od mé než Tomí, dřísknul mi jí ostrou hranou do spánku. To jsem padla k zemi se slůvkem au. To docela zabolelo. No ale tak žiju, takže z toho nebudeme dělat nějakou aféru, no né? No a v neposlední řadě nesmím zapomenout uvést to, že je poslední dobou naše třídní podrážděná. Řekla nám včera, že do rodičáku, který se koná 11.11.(středa) budeme psát testík, teda ne čtvrtletku ale test. Vůbec neřekla kdy a to důkazem toho je to, že to neví ani ti " pečliví" nechci říct šprti, protože tohle oslovené mi není povůli. No tak někoho to baví a rád se snaží, tak proč ho hned nazývat takhle, že? Mi příde hnusný. No šoupla nám to na deset minut, možná na dýl. Tak nevím, jak to dopadne. Ale řeknu vám, že nejhorší známky mám v matematice zatím, pak ve fyzice. No ale nebála bych se toho, že matematika v tohle bude vést pořád, ve čtvrtek si fyziku natolik podělám, že to vyhraje na plné čáře. No ovšem po dopsání tohohle testíku nám třídní oznámila, že v pátek nám dá ještě jeden, že tohle bylo cvičné kolo a tamten bude daleko těší. No a že po rodičáku si písnem tu čtvrtletní práci. Chjo, hora písemek, z čehož čtvrtletky jsou nejhorší, nevím, kterej intelektuál je vymyslel. Malý testík ještě beru, ale tohle ne. To je moc, prostě mi to přijde jako blbost. Říkám vám, že pokud se dám na éru učitelství, o čemž poslední dobou docela uvažuju, nebudu, zdůrazňuju nebudu chudáčkům studentům dávat čtvrtletky, to je prostě mučení!!! xD A musím se s vámi podělit o to, jak máme vtipný příspěvek na hlavní nástěnce. Nevím, jak to tedy z ní doslova, ale je tam něco ve smyslu : " Neučte se! Kdo se učí, krade!" Nebo nějak tak. Říkám asi to není doslovné, ale každopádně to má stejný význam. To mě docela pobavilo, že něco takového dá na nástěnku někdo z profesorského sboru. No né? Asi snídali ten den vtipnou kaši nebo nevím. Jo a abych nezapomněla, co mě dneska také ohromě pohoršilo blo zjištění, že náš pan prezidentv stvrdil svým podpisem Lisabonskou smlouvu, která je pro mě dalším ohromným nesmyslem. V podstatě největším za poslední léta. Můj názor na EU vystihuje dost dobře koláž, kterou jsem před časem vytvořila :
A podobný je můj názor na Lisabonskou smlouvu. Například prohlubování integrace mi přijde úplně na palici, a taky mě to pěkně točí. Prezident tolik váhal, ale nakonec si myslím, že ho mnozí přesvěčili. Přesvěčili k mé nespokojenosti, k mému pohoršení a pocuchání nervů. Je to všechno jenom další ideologie akorád ji převlékly do jiného kabátku. Spousta lidí přišla s dobrou myšlenou a jak to mnohikrát dopadlo. Nacisté, komunisté...A neni Eu jen třetí prasátko do stejnojmené pohádky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.