mm

°Fotím°Tvořím°Kreslím°Mimorealita°Kartotéka°

°Na křídlech múzy°

° Princové sežrali všechny bílý koně,dobrý víly chcíply a ona si konečně uvědomila, jak moc ty starý korálkový časy vrátit chtěla by...°


°°...aneb má zapadlá realita...°°

Prázdniny hlásí konečnou

17. srpna 2009 v 18:43 | Dullsinea
Každý študentík se celý školní rok nemůže dočkat, až zase budou prázdniny : Kdy už konečně škola skončí a dveře do prázdninového volna se otevřou. I u mě tomu zatím tak je, a to již po dlouhých deset let. Nestěžuju si na školu, minulý rok jsem vyšla devátou třídu a zdá se mi, jako by se to stalo včera. Nestačím se divit...a hle, já už vyšla prvák a druhák se neuprosně blíží. Já se do školy docela těším, i když si na ní po celý rok jenom stěžuju. Těším se, ale kdybych měla možnost prázdniny prodloužit, neváhala bych ani vteřinu :) :)
Čas letí hrozně moc rychle, můžem to pozorovat na ostatních, na přírodě, na nás samotných. Před chvilkou začaly letošní prázdniny a už jsou zase skoro pryč. Ty dveře, které se tak pomalinku otevíraly zabouchne průvan času tak rychle, že nemáme možnost tomu zabránit. A to mě štvě! Netýká se to jenom prázdnin, týká se to všeho. Když je mi fajn, tak čas běží nezadržitelně rychle, no, a když se trápím připadá mi, že vteřina není vteřinou,ale hodinou, že minuta není minutou, ale celým dnem. Zase si budu stěžovat na školu, i na základce sem to tak dělala. Jenže když se teď ohlížím zpět, nevidím ty starosti a "nervy", které sehrály při tom všem taky velkou roly. Vidím jen ty krásné vzpomínky a to je dobře. Uteklo to jako voda, tak alespoň, že ty vzpomínky zůstanou, ne?
Jak už jsem řekla, teď mě čeká druhák :) a já si zase slibuju, jak si udržím známky na uzdě, slibuju si, že se budu učit, protože jsem na to celý prvák docela pekla. Slibuju to sama sobě, přestože je mi docela jasné, že se na to zase tak trochu vyflajznu. Pak si zase budu říkat : "však známky nejsou všechno", což mě na nějakou dobu hodí do klidu, ale pak mě to začne štvát, začnu myslet na budoucnost, na další vyšší vzdělání a začnu panikařit, to mě však donutí se učit jen na pár dnů, a pak zase nastane, co se týče školy, flegmatická nálada.
No, stále je někde ve mne naděje, že se na to opravdu nevykašlu a budu na sobě pořádně makat. Ani teď to není nejhorší, ale kdybych chtěla, mohlo by to být o dost lepší. Což o to, já bych chtěla, ale když do toho započtu lenost,únavu a moji slabou trpělivost s vytrvalostí, rovná se to tomu, o čem sem se tu už zmiňovala. A teď nastává ta otázka, bylo by lepší mít nadále prázdniny nebo se dále vzdělávat a na všechno si stěžovat??? Když se na to tak koukám, až budu dospělá, budu na školu vzpomínat staršně hezky a říkat si, že bych se tam hned vrátila. Věřím tomu, ale to zase uvidím až s odstupem času. Teď je teď, patřím mezi studenty středních škol a jsem spokojená, i když mi to učení leze krkem. Takže já říkám : "HURÁ DO DRUHÁKU!!!!!!!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.