mm

°Fotím°Tvořím°Kreslím°Mimorealita°Kartotéka°

°Na křídlech múzy°

° Princové sežrali všechny bílý koně,dobrý víly chcíply a ona si konečně uvědomila, jak moc ty starý korálkový časy vrátit chtěla by...°


°°...aneb má zapadlá realita...°°

Královna XXL

29. srpna 2009 v 11:46 | Dullsinea
Tenhle film mi byl doporučen, tak sem se na něj mrkla. Moc se mi líbil, i když si myslím, že někdy to bylo maličko přehnané. Docela jsem se vcítila do postavy dívky, která hrála hlavní roly. Někdy mám taky pocit méňěcenosti nebo pocit, že jsem prostě pro někoho "neviditelná". Ovšem to, co udělala ve filmu hlavní postava (Megie), to bych se svými povahovými vlastnostmi nedokázala. Ve filmu padla jedna věta, která už mi byla taky v životě několikrát předložena, a vám určitě taky : " Umíte popsat, jaká povahová vlastnost vás nejlépe vystihuje?" A to mě zajímá, jaká vlastnost nejlépe vystihuje lidi, kteří navštěvují tenhle blog.
Ale myslím, že nikdo z nás není dokonalý, ne to si nemyslím, to vím. Každý má své chyby, které občas nejsou na první pohled zřejmé, ale prostě tam jsou. Nedávno jsem si v knihovně půjčila knihu o psychologii osobnosti a tam je uvedené, že se u člověka jeho opravdová povaha projeví doopravdy až ve stáří. Když jsme staří, nemáme už co skrývat a za přetvářku nastoupí něco jako druhá "dětská" přirozenost. Nevím, co je na tom pravdy,každopádně je to zajímavé. Ve škole nám dávali profesoři i jinčí otázky, co se týče povahy, a to třeba, jaké máme dobré vlastnosti, na kteří jsme hrdí, potom ty, které jsou naší temnou stránkou, ty na něž hrdí nejsme. Nevím, jak vy, ale já měla plný hned okénko s těmi zápornými vlastnostmi a nebyla jsem schopná nikdy vymyslet něco do kategorie těch dobrých vlastností. Neumím,nedokážu sama sebe chválit, a o to víc mě potěší, když mi někdo něco pochválí,všimne si na mě změny nebo tak něco. Je to pak o to víc příjemné, tedy alespoň pro mě. A myslím si, že každého z nás potěší, když mu někdo řekne, že má hezké tričko, hezký účes nebo prostě jen, že mu to dneska sluší. :):) Ale abych se vrátila k filmu. Někdy jsem se do té dívky tak vžila, že jsem prostě věděla jak jí je. Asi nemám tolik kilo navíc, co má ona v tom filmu, ale jsou hubenější než jsem já. Lidé jsou většinou strašně povrchní, že koukají na to, jak lidé vypadají, jakou mají postavu. Neříkám, že nemám kamarády, to ano, mám a jsem za ně nesmírně štastná :) Taky kdo by nebyl, že? Ale vždyť je to vlastně jedno. Lidé, kteří jsou povrchní a odsoudí člověka jen proto, že má pár kilogramů navíc není pro mě člověk, se kterým bych si rozuměla. Ten film vám opravdu doporučuju. Třeba se vám nebude líbit, ale podstata věci, která je v něm zachycena je moc dobrá a v dnešní době dost důležitá věc. Nechci trvdit, že všichni jsou povrchní, to není pravda, ale většina lidí tak uvažuje. Vidí tlustou holku a řeknou si " A jejda, to je tlustý prase" . A když to ta holka slyší je jí víc než jen do breku, cejtí se méňěcená, zbytečná. Ale tak to přece není. Lidé, kteří se posmívají nedospěly. A jestli jim je víc jak Dvacet, tak je opravdu lituju, protože taková blbá povaha je horší než několik kilo navíc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 twogirl twogirl | Web | 29. srpna 2009 v 12:56 | Reagovat

Ahoj tímhle tě zvu na naší párty na blogu:) určitě se stav:) je to v úterý v 15:00
Promin nenasla jsem rubriku reklamy
PS: jestli se zůčastníš tak se na blog ozvy!

2 Helena Helena | E-mail | Web | 29. srpna 2009 v 16:38 | Reagovat

Tvůj názor se mi líbí. Když jsem se na ten film dívala, měla jsem problémy s jídlem, nejedla, nechtěla jsem, prostě bylo to ve mě. Nejsem štíhlá, nejsem tlustá, nejsem dokonalá, nechci. Vždycky jsem si říkala, jak jsou štíhlé hokky krásné a jak já jsem tlustá, ale taky jsem si říkala co jsem já udělala pro to abyc byla štíhlá, nic no a po roce mi nějak došlo že hladověním to nebude, každý ví že se musí hejbat a jíst 5x denně no a tak jsem začala a asi za 1-2 měsíce jsem zhubla 3 kila a všichni najednou jak jsem strašně zhubla atp. Udělalo mi to takovou radost...A teď mám ta kila z5, nevadí mi to, ale žačnu s tím zase něco dělat už jen pro ten POCIT, nejdůležitější je jak se CÍTÍŠ  ;-)

3 ŠáRiK :) ŠáRiK :) | Web | 29. srpna 2009 v 19:37 | Reagovat

Ten film jsem neviděla. V nejbližší době si ho stáhnu. Asi dnes :D. Jsem na tom stejně. Záporných vlastností mám miliardy. Ale nedokážu najít ani 2 kladný. Vždycky když cokoli začnu dělat v konečný fázy se to semele. Aneb mám talent na neštěstí a schazování věcí.

4 Kleriss Kleriss | Web | 30. srpna 2009 v 13:34 | Reagovat

Film jsem ještě neviděla ... ale snad se někdy podívám. Bohužel pěkný až dokonalý vzhled je v současnosti žádaný, ale každý dokonalý prostě není. Já ty své vlastnosti pořád hledám ... nejspíš jsem ještě nedospěla, ale nepovažuji kila navíc za "tlusté prase."  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.